Home > FAQ > Aplikacja Monyx

Aplikacja Monyx

monyx coca cola       monyx coinmach       monyx knoppers


Monyx to mobilna aplikacja płatnicza będąca częścią systemu Nayax. Aplikacja dostępna jest na systemy operacyjne Android i Apple (iOS). Monyx przeznaczony jest przede wszystkim dla klientów automatów vendingowych. Użytkownik Monyx może otrzymywać powiadomienia o promocjach w wybranych automatach, kupony rabatowe, śledzić historię zakupów i mieć dostęp do paragonu pożytecznego w przypadku reklamacji.

Monyx w praktyce

Aplikacja Monyx jest platformą umożliwiającą operatorom i dostawcom produktów utrzymanie kontaktu z ostatecznymi konsumentami. Możliwe jest na przykład przesyłanie użytkownikom SMSów z kredytem do wykorzystania we wskazanych automatach. Operatorzy vendingowi używają tej funkcji do zdalnego realizowania reklamacji, ale mechnizm z powodzeniem sprawdzi się przy akcjach marketingowych z wykorzystaniem automatów.

Wkrótce zostanie dodany do Monyx lokalizator automatów pomagający znaleźć najbliższy automat w okolicy.

Nayax dopuszcza udostępnienie silnika aplikacji, aby zainteresowane podmioty mogły prowadzić własną kampanię promocyjną.

Przykładowy scenariusz kampanii vending-marketingowej

Odpowiednio brandowane i zlokalizowane automaty vendingowe oferują promowany produkt. Maszyny wyposażone są w terminale płatnicze Nayax VPOS sprzedają produkty lub wydają je bezpłatnie uczestnikom promocji. Chętni do wzięcia udziału w promocji wysyłają SMS i otrzymują zwrotnie link do pobrania aplikacji Monyx. Po zainstalowaniu aplikacji klient odbiera promocyjny SMS pozwalający na pobranie produktu z automatu.

Konsekwencją realizacji przedstawionego scenariusza jest nawiązanie relacji lojalnościowej z końcowym klientem automatu, co jest absolutną rewolucją w vendingu.

Korzystanie z Monyx

Podstawowe zastosowanie aplikacji Monyx, czyli zakup produktów z automatu przez konsumenta, możliwe jest po doładowaniu konta aplikacji. Można tego dokonać na kilka sposobów:

  • Zasilenie powiązaną kartą bankową
  • Transfer z konta PayPal
  • Premium SMS - w przypadku wspierania usługi przez operatora sieci komórkowej oraz umowy klient-operator sieci
  • Doładowanie w automacie - w przypadku wspierania funkcji doładowań przez automat

Zobacz jak działa Monyx: