Home > FAQ > Terminal płatniczy

Terminal płatniczy


Zastosowanie terminala płatniczego w automatach sprzedających otwiera drogę do oferowania droższych produktów. Dotychczas tradycyjna płatność monetami ograniczała pomysłowość przedsiębiorców. Trudno bowiem wyorbazić sobie zadowolonego klienta, który musi wrzucić (najpierw musi je mieć!) 20 zł w monetach, aby kupić na przykład koszulkę w automacie. Terminale płatnicze skutecznie ten problem rozwiązują.

Terminal Nayax VPOS jest czymś więcej niż terminalem płatniczym. VPOS to część kompletnego rozwiązania dla vendingu, które rewolucjonizuje sposób, w jaki można zrealizować kampanię vending-marketingową. Dzięki Nayax można sprzedawać produkty, można wprowadzić komunikację z klientem prowadzącą do wydania produktu z automatu, można budować relacje lojalnościowe z klietami automatów, można za pomocą SMSów informować klientów o promocjach i przesyłać im prezenty i vouchery do zrealizowania w automatach. Możliwości terminala Nayax połączone są z zaawansowanym narzędziem do analizy danych i śledzenia bieżącej sytuacji w maszynach.Wygoda

Transakcje kartami bankowymi w automatach vendingowych to tzw. mikropłatności nie wymagające autoryzacji kodem PIN. Nie jest przy tym istotne, czy transakcja dokonywana jest zbliżeniowo, czy poprzez wsunięcie karty do czytnika. Terminale Nayax obsługują transakcje chipowe, zbliżeniowe oraz płatności NFC.

Sprawdź ofertę tutaj: TERMINAL PŁATNICZY DLA VENDINGU


Terminal płatniczy obsługuje karty płatnicze bez względu na kraj ich wyemitowania. Dzięki temu w akcjach marketingowych z powodzeniem mogą wziąć udział osoby nie posiadające w portfelu odpowiedniej waluty. Wyświetlacz czytnika VPOS może prezetować komunikaty dwujęzyczne (np. polski/angielski).

Niezawodność terminali płatniczych

Automaty vendingowe mogą się powszechnie kojarzyć z nieakceptowaniem wrzucanych monet, połykaniem monet lub niewłaściwym wydawaniem reszty. Za problemy z monetami odpowiadają tzw. wrzutniki lub akceptory monet. PoD względem niezawodności zdecydowanie wygrywają terminale płatnicze, które nie posiadają części ruchomych. Sprawność i stabilność działania czytników kart jest zdecydowanie wyższa, niż innych systemów płatniczych.

Bezpieczeństwo

Korzystanie z terminali płatniczych w automatach vendingowych jest równie bezpieczne, jak korzystanie z czytników w innych miejscach. Terminal edla vendingu muszą pomyślnie przejść te same procesy certyfikacji, które przechodzą urządzenia z klasycznego rynku detalicznego. Bezpieczeństwo danych gwarantowane jest m. in. dzięki wdrożeniu normy Payment Card Industry Data Security Standard.