Home > FAQ > Zaawansowanie kampanii

Zaawansowanie kampanii marketingowej


Kampania marketingowa z wykorzystaniem automatów vendignowych może być realizowana na wiele różnych sposobów. Najprostszy wariant to umieszczenie odpowiednio przygotowanego automatu w atrakcyjnej lokalizacji. Samo pojawienie się niecodziennego obiektu będzie skutecznie przyciągać uwagę klientów, a nagłośnienie akcji w mediach społecznościowych dodatkowo powiększy zasięg kampanii.

1. Odpowiednio przygotowane automaty

W podstawowej wersji vending marketingu wystarczy ustawienie dobrze przygotowanych automatów w odpowiednich miejscach. Nie zaszkodzi również nagłośnienie akcji w mediach społecznościowych. Dodatkowy efekt można osiągnąć wprowadzając promocyjne ceny na produkty.

2. Automaty + promocyjne wydawanie produktów

Jeżeli połączy się automat vendingowy z terminalem płatniczym Nayax, otrzymamy wielozadaniową maszynę, której stopień wykorzystania zależy wyłącznie od pomysłowości agencji reklamowej. Produkty mogą być wydawane zdalnie, sprzedawane komercyjnie, sprzedawane w cenach promocyjnych. Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie tzw. happy hours, czyli czasowego obniżenia cen. System Nayax pozwala na dynamiczne zmienianie cen w czasie rzeczywistym.3. Automaty + interakcja + wydawanie produktów

Automat vendingowy zintegrowany z nowinkami technicznymi: ekranami LCD, systemami rozpoznawania twarzy, interaktywnymi animacjami zamienia się w mini centrum rozrywki, które pozwala na połączenie przekazu marketingowego z pozytywnymi emocjami uczestników zabawy. W dziale Inspiracje prezentujemy przykłady najciekawszych kampanii veniding-marketingowych z całego świata.