Home > Inspiracje > Żywiec Zdrój

Letnia akcja Żywiec ZdrójW wakacje 2015 roku tuż przy wejściu na plażę w Helu ustawiono pokaźnych rozmiarów instalację, w której automaty wydawały butelki wody Żywiec Zdrój w zamian za zwrot pustych opakowań po napojach. Chętnych do korzystania z automatów nie brakowało. Dziennie wydawano średnio 3000 butelek wody.

Akcję na plaży realizowaną pod hasłem „Dbaj o naturę, tak jak natura dba o Ciebie” organizowała Agencja K2. Za przygotowanie automatów odpowiadała firma Delco, dystrybutor automatów i operator vendingowy. Za każdą zwróconą butelkę lub puszkę automaty wydawały niegazowaną wodę Żywiec Zdrój o pojemności 0,5l. Do maszyny recyklingowej można było wrzucać puste opakowania po napojach: z plastiku (PET), aluminium oraz szkła o pojemności od 0,2l do 2,5l.

Kliknij i zobacz większe zdjęcia:

Automaty Żywiec Zdrój Automaty Żywiec Zdrój Automaty Żywiec Zdrój
Automaty Żywiec Zdrój Automaty Żywiec Zdrój Automaty Żywiec Zdrój

fot. Portal Vendingowy

Technicznie przedsięwzięcie polegało na integracji dwóch rodzajów automatów. Połączenie automatu do przyjmowania pustych opakowań (RVM - Reverse Vending Machine) z automatem vendingowym było pierwszą tego typu integracją w Polsce. Aby umożliwić wydanie darmowego produktu za zwrot pustego opakowania konieczne było takie połączenie obu maszyn, aby automat RVM był sterownikiem dla automatu vendingowego. Został więc wyeliminowany system płatniczy oraz konieczność wyboru produktu - cały proces wymagał jedynie umieszczenia zwracanego opakowania w maszynie reverse-vendingowej.

Integracje różnych technlogii - systemów płatniczych, systemów rozpoznawania twarzy i gestów, social media lub dopinanie osobnych urządzeń będących sterownikami dla automatów umożliwa realizację bardzo różnorodnych projektów marketingowych z udziałem automatów.


Kliknij i zobacz większe zdjęcia:

Automaty Żywiec Zdrój

Automaty Żywiec Zdrój

fot. Portal Vendingowy